Kora reggeli kelés narancslé cigivel géphez leülés fáradtság magamhoz térés etc.
Elkezdenek mozogni a gondolataim.H miről?Még én sem tudom,aztán eszembe villan egy-kettő mely ugyan azzal a gyorsasággal porrá is válik.Megfoghatatlan érzések gondolatok.Kinézek az ablakon,hátha találok a világban vmit ami ihletet ad.
Egyszer kisütő nap máskor szürkeségbe boruló táj...Egy a tévéből ontott már-már túlságosan is címlapfotóra kívánkozó "előre gyártott" város,benne egy kertes ház.
Na ott vagyok én.
Ott merengek a székemen ülve azon,hogy ez a nem is olyan rég még falunak nevezett város,h lett olyan ami és az emberek benne mikor váltak ennyire gépiessé.Ennyire "tömeg gyártottá".Itt élek mióta megszülettem.Nem ilyen volt.Volt benne élet...
Mint a régi idők gyermekei,mikor fiatalok voltak ahogy nőttek fel úgy szűnt meg bennük az a perzselő kamasz,majd ifjonti életérzés mely az elején még lángokba tudta borítani egész testüket és a szabadságra vágyásért kiáltott amely később kihalt,felvette a világ pókerarcát és menetel,ül otthon és nézi a tv-ből ordító 21.századot.Elutasítja a fejlődő világot,rossz szemmel nézi a kor fiataljait és visszavágyik egy rendszerbe,a "régi szép idők" címszó alatt.
Közben ott vannak azok,akik végig Élték! az életüket vagy,mert szerencséjük volt és olyan korba születtek,amikor az egész világ lázadt vagy,mert nem tudták nekik megtiltani azt,h elfojtsák magukban a tüzet és lázadást.Ők még ma is tudják mit jelent fiatalnak lenni és mikor azt mondják,h "azok a régi szép idők" kicseng a hangjukból egy kis parázs ami még mindig bennük él,ha szerencséd van láthatsz még egy huncut mosolyt is,ami az elkövetett csínyeket? idézi, na az a nagyon sok mindent megélt mese nem arról fog szólni,h végig dolgozta az életét egy olyan helyen,amit utált hanem az abban a korban zajlott rock 'n roll életérzésről.Egyszóval igazi kalandokról.

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése